foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
22 619 89 85
sekcja@pro.onet.pl

Solidarność protestowała przeciwko ingerencji Komisji Europejskiej fot.M.Żegliński

To była pierwsza demonstracja zorganizowana przez NSZZ Solidarność przeciwko zapowiedziom Komisji Europejskiej o próbach nacisku na rząd Beaty Szydło w sprawie obniżenia wieku emerytalnego. – Jeśli będzie potrzeba, to pojedziemy protestować do Brukseli. Nie poddamy się – zapowiada Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność.

– Biurokraci z Komisji Europejskiej mają nam czelność mówić, że w naszej kochanej ojczyźnie Polki są dyskryminowane. To są kpiny – mówił Piotr Duda, lider NSZZ „S” podczas sobotniej pikiety.


Były transparenty: „Wiek emerytalny. Nasze prawo, nasz wybór”, „Polska szanuje polskie kobiety”. – Zróżnicowanie wieku emerytalnego kobiet w Polsce nie jest dyskryminacją, to jest przywilej polskich kobiet, które pracują na dwa etaty. To nasze prawo, nasz wybór – mówił przewodniczący NSZZ „Solidarność”. Dodał, że przywrócenie wieku emerytalnego 60/65 jest zgodne z konstytucją, z prawem traktatowym i jest decyzją Polek i Polaków. Pikieta nie była zorganizowana przeciwko idei Unii Europejskiej. – Protest skierowany był przeciwko biurokratom w Unii Europejskiej, którzy ją psują – zapewnił Duda.
 

- NSZZ Solidarność jest zdeterminowana i nie ugnie się pod sztraszakami Komisji Europejskiej. Będziemy walczyli do końca przeciwko bezprawnym działaniom unijnych instytucji względem Polski - podkreślał w rozmowie z "Tygodnikiem Solidarność" Piotr Duda.


Trzymajcie się od nas z daleka

Demonstracja pod siedzibą KE w Warszawie zgromadziła związkowców z całej Polski. Jan przyjechał z Małopolski.

- Dzisiaj tutaj powinna być z nami cała Polska. Nie tylko członkowie Solidarności. Unia Europejska po objęciu rządów przez Prawo i Sprawiedliwość bezczelnie pokazuje jak bardzo chce swoimi łapami grzebać w naszych sprawach. Dzieje się tak za przywoleniem tej miernej tzw. totalnej opozycji. Ja ich nazywam totalnymi idiotami, którzy za donoszenie na Polskę, władze i społeczeństwo powinni siedzieć w więzieniach. Skoro tak źle im się żyje w Polsce, to niech pędzą na Zachód, ale nie robią tego, bo tam by nie mogli tyle kraść i oszukiwać - mówi tysolowi.pl.


Marek z Warszawy o demonstracji dowiedział się od kolegi.

- Nie mogło mnie tu zabraknąć. Chociaż nie jestem członkiem Solidarności, to popieram w tysiącu procentach to co robicie. Nie mam nic przeciwko Unii Europejskiej, ale nie podoba mi się, że chcą sterować Polską tak, jak im wygodniej. Napotkali na opór ze strony rządu, to widzimy jak krzyczą i straszą. Mam nadzieję, że premier Beata Szydło nie ugnie się pod naciskami. PiS przywróciło sprawiedliwość i godność. O jakiej dyskryminacji mówią unijni urzednicy? Odkąd możliwość wyboru jest dyskryminacją? - podkreśla w rozmowie z tysol.pl.

 

www.tysol.pl